Arena Typów

W grupie siła!!! Podziel się własnymi typami i pomóż innym oskubać bukmachera.

You are not connected. Please login or register

Arena Typów » ARENY SPORTOWE » Piłka nożna » Hiszpania

Hiszpania

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Hiszpania Empty Hiszpania Sro Cze 17, 2020 12:13 pm

Barca nie odda Fatiego

[size=13]FC Barcelona ma długoterminowe plany w stosunku do Ansiego Fatiego, którego namierza Manchester United. 17-letni atakujący udowodnił swoją wartość przeciwko Leganes.

W ostatnich tygodniach spekulacje, jakoby Manchester United rozważa złożenie oferty dla młodego gwiazdora Barcy, nasilają się.
Barcelona w ostatnich latach podjęła kilka złych decyzji co do transferów i wypuściła z klubu paru utalentowanych wychowanków.
[/size]
Hiszpania 32x24-quote-top
Nie mamy zamiaru sprzedawać zawodników, którzy naszym zdaniem stworzą pierwszą drużynę.
Xavier Viljoana
[size]
W kontekście Fatiego ma być jednak inaczej.  Katalończycy, którzy mają problemy z gotówką, nie rozważą sprzedaży 17-letniego atakującego.
O długoterminowych planach co do Fatiego, który udowodnił swoją niesamowitą wartość w wygranym 2:0 meczu przeciwko Leganes strzelając pierwszego gola, mówił dyrektor klubu Xavier Viljoana.
"Nie będziemy wykorzystywać zawodników z akademii do zarabiania pieniędzy” powiedział Viljoana.
"Zasadniczo nie mamy zamiaru sprzedawać zawodników, którzy naszym zdaniem stworzą pierwszą drużynę.
"Myślę, że jest tu szczęśliwy i będzie ważnym zawodnikiem w nadchodzących latach” dodał włodarz Barcy.
Fati w obecnej formie będzie ważnym zawodnikiem dla Dumy Katalonii już w nadchodzących tygodniach, kiedy drużyna z Camp Nou stoczy walkę z Realem Madryt o tytuł mistrzowski.
Dzięki wtorkowej wygranej zespół Quique Setiena ma pięć punktów przewagi nad Realem Madryt, ktory swój mecz 29. kolejki - u siebie z Valencią CF - rozegra w czwartek.
Stawka na wygraną Realu Madryt wynosi 1.36, na remis 4.75 a zwycięstwo Valencii obstawiane jest po kursie 8.00[/size]

Zobacz profil autora

2Hiszpania Empty Re: Hiszpania Pią Cze 19, 2020 12:51 pm

Benzema dumny z osiągnięcia

Karim Benzema został w czwartkową noc bohaterem Realu Madryt. Francuz strzelając dwie bramki w starciu z Valencią nie tylko dał klubowi zwycięstwo, ale także dostał się do najlepszej piątki strzelców w historii klubu.

Krytykowany na przestrzeni ostatnich kilku lat Benzema zamknął krytykom usta prowadząc w meczu 29. kolejki La Liga Real do triumfu 3:0 nad walczącą o awans do rozgrywek europejskich Velencią.

Los Blancos utrzymali dzięki temu dwupunktową stratę do liderującej Barcelony i pozostają w grze o mistrzostwo kraju, ale to przede wszystkim Karim znalazł się w świetle reflektorów.

Napastnik strzelają drugą bramkę zaliczył 243. trafienie dla Madrytu, dzięki czemu wyprzedził legendę Ferenca Puskasa na liście najlepszych napastników klubu w historii.

Węgier na swoim koncie ma 242 gole. Kolejni na liście są Alfredo Di Stefano z 290 bramkami, Santillana (290), Raul (323), a przewodzi Cristiano Ronaldo z 451 golami.

Nawet nie próbowałem sobie tego wszystkiego wyobrażać. Jestem bardzo szczęśliwy. Pracowałem na to przez bardzo długi czas, nieustannie starając się poprawiać. Mam nadzieję, że ten sen będzie trwał. Jestem szczęśliwy mogąc grać dla tego klubu” – powiedział Benzema po meczu.

Karim w Realu gra od 2009 roku i zagrał dla niego 503 razy. W bieżącym sezonie ligowym zdobył 16 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców – prowadzi Lionel Messi z 21 trafieniami.

Tymczasem Real nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek po starciu z Valencią. Kolejny mecz zagra już w niedzielę, gdy zagra z liczącym na Ligę Mistrzów Realem Sociedad. Ostatni meczu obu zespołów zakończył się triumfem niżej notowanej drużyny.

Kurs na wygraną Sociedad w najbliższym meczu wynosi 4.00, na remis 4.00, na gola Benzemy 1.90, triumf Los Blancos wyceniany jest na 1.80.

3Hiszpania Empty Re: Hiszpania Sro Cze 24, 2020 10:21 am

Setien ostrożny przed Bilbao

Trener Barcelony Quique Setien przyznał, że jego drużyna będzie musiała być "precyzyjna i cierpliwa”, aby sprostać wtorkowemu wyzwaniu w La Liga przeciwko Athletic Bilbao.

We wtorek wieczorem Athletic zagra na Camp Nou z Barceloną, która po ostatnim remisie z Sevillą (0:0) straciła pozycję lidera tabeli na rzecz Realu Madryt.

Barca i Real, który w swoim poprzednim meczu pokonał Sociedad 2:1, mają na swoim koncie po 65 punktów, a do końca rywalizacji w La Liga pozostało jeszcze osiem gier.

Barcelona ma gorszy bilans przeciwko odwiecznym rywalom w tym sezonie, a to oznacza, że ​​wyścig o tytuły nie znajduje się już w rękach Katalończyków.

Wszystko, co Barcelona może teraz zrobić, to wygrywać swoje spotkania i wywierać presję na Madrycie.

Przed taką szansą stanie już dziś, bowiem Królewscy swój mecz odbędą dopiero w środę, gdy zmierzą się z Majorką.

Podopieczni Setiena jak dotąd byli znakomici u siebie, przegrywając tylko jeden ze swoich 20. meczów we wszystkich rozgrywkach w tej kampanii.

Trener obawia się jednak drużyny z Bilbao, która wygrała dwa ostatnie spotkania 1:0 i była niepokonana w poprzednich czterech starciach z Barcą.

"Oczywiście wszyscy znamy Athletic” powiedział szkoleniowiec. 'To trudny zespół, dobrze się bronią, a mecze, które graliśmy przeciwko nim, nie były łatwe. Normalne kontrolujemy grę i mamy większą przewagę, ale zawsze mają swoje okazję.

"Nie jest łatwo ich uszkodzić. Musisz być precyzyjny i cierpliwy. Te mecze zawsze są trudne i ciężko przewidzieć, co się stanie” dodał.

Kurs na wygraną Barcy we wtorkowym meczu La Liga wynosi 1.22. Kurs na zwycięstwo Athletic wynosi 15.00, a remis obstawiany jest po 6.00.

4Hiszpania Empty Re: Hiszpania Nie Cze 28, 2020 10:10 am

Setien znów musi się tłumaczyć

Quique Setien ponownie znalazł się pod ostrzałem dziennikarzy. Szkoleniowiec FC Barcelony posadził na ławce Antoine’a Grizmanna, a w efekcie Duma Katalonii straciła dwa cenne punkty.

Mistrz Hiszpanii zanotował drugą wpadkę w trzech meczach i choć wrócił na prowadzenie w tabeli La Liga, to remis 2:2 z Celtą Vigo może kosztować Katalończyków mistrzostwo kraju.

Najgroźniejszy rywal Barcy ma tylko jeden punkt straty, a dzisiaj zagra wyjazdowy mecz z najsłabszą do tej pory w lidze ekipą Espanyolu. Dziennikarze nie mogli przepuścić takiej okazji zastanawiając się, dlaczego Setien pozwolił Grizmannowi wejść na boisko dopiero w 81. minucie.

„Nie ma dla mnie znaczenia wartość rynkowa piłkarza. Tydzień temu zdecydowaliśmy się na inny skład, tym razem do boju posłaliśmy innych piłkarzy. Tydzień temu pytaliście dlaczego nie gra Ansu Fati, dlaczego nie gra Riqui Puig, a dzisiaj pytacie o Griezmanna” – denerwował się Setien.

„Muszę dokonywać takich decyzji ze względów technicznych. To nie są pochopne decyzje i mają najlepsze intencje, mają pomóc zespołowi”.

Decyzji trenera broni legenda Barcelony Rivaldo. Brazylijczyk przyznaje, że gra Francuza jest rozczarowująca i wkrótce może zakończyć się wyrzuceniem piłkarza z klubu.

„Barca wygrała po wznowieniu rozgrywek oba mecze z Griezmannem w pierwszym składzie, ale on ciągle nie jest piłkarzem, jakiego znamy z Atletico Madryt. Część osób zaczyna go porównywać do Coutinho” – przyznaje Rivaldo.

„To on musi udowodnić swoją wartość na boisku. Brak goli demotywuje go i niszczy. Wierzę, że Lionel Messi jest w stanie mu pomóc w powrocie na właściwe tory”.

Tymczasem Barcelona na murawę wraca już we wtorek w trudnym meczu przeciwko byłemu klubowi Antoine’a – Atletico Madryt. Kurs w 22bet FEZbet   i RABONA na wygraną Barcy wynosi 1.83, na kolejny remis 3.75, a na triumf gości 4.20.

5Hiszpania Empty Re: Hiszpania Wto Cze 30, 2020 10:04 am

Xavi coraz bliżej powrotu do Barcy

Xavi Hernandez przygotowuje się do przejęcia sterów w Barcelonie, ale nalega, że nie wróci na Camp Nou, dopóki nie będzie miał kontroli nad podejmowaniem decyzji.

Xavi - obecny trener katarskiego Al-Sadd - był łączony z posadą szkoleniowca Barcelony na początku tego roku, kiedy mistrzowie Hiszpanii zwolnili Ernesto Valverde.

Ostatecznie funkcję opiekuna drużyny powierzono Quique Setienowi, ale pod jego wodzą Barca gra poniżej oczekiwań - spadła na 2. miejsce w tabeli La Liga i może stracić tytuł na rzecz Realu Madryt.

Do końca trwającej kampanii pozostało tylko sześć meczów, a Katalończycy tracą dwa oczka do lidera z Bernabeu.

Pozycja Setiena słabnie, a według najnowszych doniesień klub już zdecydował o zakończeniu współpracy wraz z końcem sezonu.

Bardzo możliwe, że stery w zespole przejmie właśnie Xavi. Legenda Dumy Katalonii stawia jednak warunki. 40-latek nie wróci, dopóki nie będzie miał kontroli nad podejmowaniem decyzji.

"Największą nadzieją, jaką mam teraz, jest bycie trenerem Barcy i przywrócenie Barcy do zwycięskich sposobów” powiedział Xavi, który zdobył 25 trofeów podczas swojej kariery na Camp Nou.

"Nie ja, ale ci gracze i Barca triumfują. W rezultacie nasz personel techniczny, który dużo się przygotowuje do tego zadania, jest bardzo podekscytowany.

"Chciałbym jednak wrócić w odpowiednim momencie, aby rozpocząć projekt od zera. Już nie raz mówiłem, że chcę podejmować decyzje w Barcelonie.

"Po wyborach [na prezydenta Barcy] scena zostanie oczywiście ustalona. Nic nie wykluczam" dodał.

Wybory prezydenckie w Barcelonie odbędą się latem 2021 roku. Obecny przywódca Josep Maria Bartomeu nie będzie starał się o reelekcję.

Barca tymczasem szykuje się do kolejnego meczu La Liga - hitowego z Atletico Madryt, który odbędzie się już we wtorek na Camp Nou. Kurs  w 22bet FEZbet   i RABONA   na wygraną Barcy wynosi 1.85, na remis 3.50, a na zwycięstwo Atletico 4.50.

Sponsored content

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]