Arena Typów

W grupie siła!!! Podziel się własnymi typami i pomóż innym oskubać bukmachera.

You are not connected. Please login or register

Arena Typów » ARENY SPORTOWE » pozostałe dyscypliny » Kolarstwo

Kolarstwo

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Kolarstwo  Empty Kolarstwo Sro Cze 17, 2020 12:45 pm

Mollema zawarł nową umowę

[size=13]Słynący ze wspinaczki holenderski  kolarz Bauke Mollema podpisał właśnie nową dwuletnią umowę z zespołem Trek-Segefredo. "Jestem pewien, że nadal będziemy odnosić sukcesy" skonentował.

33-letni Mollema swój pierwszy kontrakt z amerykańskią ekipą podoisał w 2015 roku, gdy zespół nazywał się jeszcze Trek Factory Racing.
Jednak na mocy nowych ustaleń Holender pozostanie w składzie tej grupy do końca 2022 roku.
Zawodnik w barwach Treka odniósł dziesięć z 14. zwycięstw w karierze, wygrywając m.in. jeden etap na Tour de France 2017 czy zeszłoroczną rywalizację w Giro di Lombardia, czyli jednym z pięciu jednodniowych klasyków.
Kolarz sześciokrotnie ukończył wyścig w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Grand Tour i będzie współliderem ekipy razem z Australijczykiem Richie Porte podczas TdF 2020, które rozpocznie się w Nicei w dniu 29 sierpnia.
Jak dotąd, najlepszym wynikiem Mollemy na trasach 'Wielkiej Pętli' było 6. miejsce, jakie zajął w edycji 2013. Stawka na triumf Mollemy w tegorocznym Tour de France wynosi  67.00

Mollema w następnej kolejności będzie rywalizował w klasyku Ardennes Classics, po czym wystąpi na Vuelta a Espana.
"Dla mnie priorytetem numer jeden było rozszerzenie współpracy z Trekiem-Segafredo i na szczęście zespół czuł się w ten sam sposób" powiedział na oficjalnej stronie swojego zespołu.
"Czuję dużo zaufania ze strony zespołu i sponsorów. W ciągu tych ostatnich lat cieszyliśmy się wspaniałymi chwilami, ale nadal mam wielkie ambicje, podobnie jak zespół.
"Cieszę się, że mogę odnowić umowę z Trek-Segafredo na kolejne dwa lata i jestem pewien, że nadal będziemy odnosić sukcesy” dodał.
Faworytem TdF 2020 będzie panujący mistrz, czyli Egan Bernal - Stawka na jego zwycięstwo wynosi  3.75[/size]

2Kolarstwo  Empty Re: Kolarstwo Nie Cze 21, 2020 9:30 am

Lefevere nie wierzy w Froome’a

Jeden z najbardziej znanych i szanowanych dyrektorów sportowych w profesjonalnym peletonie nie wierzy w szanse wygrania Tour de France przez Chrisa Froome’a. „Nawet bym nie rozważał jego zatrudnienia”.

Szukający sposobu na zwiększenie swoich szans na piąty w karierze triumf w Wielkiej Pętli Froome jest łączony z przenosinami do Israel Start-Up Nation jeszcze w tym sezonie.

Jeśli jednak do tej zmiany barw nie dojdzie, jego kontrakt z Team Ineos dobiegnie końca wraz z bieżącym sezonem, a to uczyni go łakomym kąskiem na rynku transferowym.

Okazuje się, że nie wszyscy myślą podobnie. Dyrektor sportowy Deceuninck-QuickStep Patrick Lefevere twierdzi, że zatrudnianie Froome’a nie ma żadnego sensu.

„Nie mogę się wypowiadać za wszystkich, ale osobiście nie zainwestowałbym w budowę projektu wokół Froome’a. Jest na to za późno. Z całym szacunkiem do jego osiągnięć, ale czy on jest w stanie wygrać Tour de France w wieku 35 lat?” – pyta Lefevere.

„Co więcej, kolejnym problemem jest fakt, że jego menadżerem jest jego żona Michelle Cound. Nie żeby to od razu wszystko przekreślało, ale z doświadczenia wiem, że tego typu współpraca sprawia same problemy”.

Chris po raz ostatni TdF wygrał w 2017 roku, a ostatni Wielki Tour w 2018 roku. Najbliższa edycja największego kolarskiego wyścigu na świecie zaplanowana jest na okres 29 sierpnia – 20 września.

Tymczasem kurs na wygraną Froome’a wynosi 5.00, na Nairo Quintanę 10.00, a na Primoża Roglicia 6.00.

3Kolarstwo  Empty Re: Kolarstwo Nie Cze 28, 2020 10:13 am

Mistrzostwa świata nie dla gwiazd

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Szwajcarii nie weźmie udziału szereg gwiazd. Jumbo-Visma zapowiedziało, że priorytetem zespołu jest Tour de France.

Holenderski zespół zbudowany jest z kilku najwyższej klasy specjalistów od jazdy indywidualnej na czas, którzy mają realne szanse na zdobycie mistrzostwa świata w tej konkurencji.

W klubie jest trzech medalistów mundialu, ale w tegorocznej edycji czempionatu nie wystartuje żaden z nich. Wszystko przez rozegranie imprezy w czasie Tour de France.

Indywidualna jazda na czas w szwajcarskim Aigle zaplanowana jest na 20 września – w ostatnim dniu rywalizacji w Tour de France – co wyklucza udział w obu imprezach mistrza świata z 2017 roku Toma Dumoulina, czterokrotnego mistrza świata Tony’ego Martina oraz wicemistrza świata Primoża Roglicia.

Jedyną szansą na udział powyższej trójki w czempionacie jest przedwczesne zakończenie udziału w Wielkiej Pętli, na co największe szanse może Martin.

Zarówno Dumoulin, jak i Roglić, należą do głównych kandydatów do zwycięstwa w Tour de France i jeśli władze UCI pozostaną nieugięte, mistrzostwo świata może zostać rozstrzygnięte między ubiegłorocznymi medalistami.

Rohan Dennis może zdobyć trzecie z rzędu mistrzostwo, a jego najpoważniejszym rywalem może być wicemistrz z Yorkshire i wschodząca gwiazda Remco Evenepoel. Obaj kolarze mają wystartować w Giro d’Italia.

Tymczasem kurs w 22bet FEZbet   i RABONA na zwycięstwo Dumoulina w TdF wynosi 12.00, na Roglicia 5.25, a na obronę tytułu przez Egana Bernala 3.75.

Sponsored content

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]