Arena Typów

W grupie siła!!! Podziel się własnymi typami i pomóż innym oskubać bukmachera.

You are not connected. Please login or register

Arena Typów » ARENY SPORTOWE » pozostałe dyscypliny » Formuła 1

Formuła 1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Formuła 1 Empty Formuła 1 Sro Cze 17, 2020 12:48 pm

Bottas utrzymywał formę w rajdach

Kierowca Mercedesa Valtteri Bottas ujawnił, że prowadził samochód rajdowy w swojej rodzinnej Finlandii w ramach przygotowań do otwarcia tegoroczego sezonu Formuły 1.

Postaw
Bottas, który zajął drugie miejsce - za plecami partnera Lewisa Hamiltona - w mistrzostwach kierowców 2019, nie może się doczekać czwartego sezonu z Mercedesem po dołączeniu do zespołu z Williamsa w 2017 roku.

Fin odniósł trzy zwycięstwa w Grand Prix w 2017 roku i wygrał cztery wyścigi w poprzednim sezonie, przyczyniając się do zdobycia przez Merca tytułu konstruktorów w każdej ze swoich trzech kampanii w barwach niemieckiej stajni.

"
Skupiałem się na szybkości, umiejętnościach i reakcjach, aby zachować ostrość.
Valtteri Bottas"

W nadchodzących mistrzostwach Fin będzie dążył do zniwelowania dystansu do Hamiltona, który celuje w siódmy tytuł mistrza świata. Sezon 2020 rozpocznie się od Grand Prix Austrii w Spielbergu w dniu 5 lipca.
Bottas brał udział w rajdzie arktycznym w styczniu 2019 roku, kończąc zawody na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrywając jeden z etapów. Chciał w ten sposób pozostać w formie poza sezonem.
W rozmowie z cyfrowym prezenterem F1, Willem Buxtonem na Instagramie, powiedział: "W Finlandi ten rajd to wielka rzecz. Jest tam lokalny zespół, któremu udało się go zorganizować, więc ukończyliśmy kilka dni testowych.
"Nic nie może się równać z Formułą 1, ale możesz pomóc zachować te reakcje oraz poczucie prowadzenia z wszystkimi innymi rzeczami.
"Podczas mojego treningu fizycznego przez ostatnie kilka tygodni bardziej skupiałem się na szybkości, umiejętnościach i reakcjach, aby zachować ostrość” dodał.
Stawka na wygranie Grand Prix Austrii, które odbędzie się w pierwszy weekend lipca, przez Bottasa wynosi 7.00 Kurs na triumf Hamiltona wynosi  3.00.

2Formuła 1 Empty Re: Formuła 1 Nie Cze 21, 2020 9:50 am

Webber: Wszystko zależy od Hondy

Mark Webber wierzy, że producent jednostek napędowych Red Bulla, Honda, jest kluczowym czynnikiem w rozstrzygnięciu tegorocznego tytułu mistrza świata Formuły 1. Tylko Verstappen może zagrozić Hamiltonowi.

Lewis Hamilton w bieżącym sezonie staje przed ogromną szansą wyrównania rekordu liczby zdobytych tytułów mistrzowskich, a ze względu na krótki sezon jego zadanie może być znacznie łatwiejsze, jeśli tylko zdoła wygrać kilka pierwszych wyścigów.

Max to jedyna osoba, która może sobie poradzić z Lewisem.Mark Webber
Zdaniem byłego mistrza, Webbera, taki scenariusz jest możliwy, ale plany kierowcy Srebrnej Strzały może pokrzyżować Max Verstappen i Red Bull Racing, o ile Honda stanie na wysokości zadania i stworzy silnik na miarę oczekiwań.

„Walka stoczy się między Maxem i Lewisem. Nie widzę nikogo więcej, kto może do nich dołączyć. Ferrari nie będzie się w tym roku liczyć. Max to jedyna osoba, która może sobie poradzić z Lewisem” – uważa Webber.

„Wierzę w Milton Keynes, w ich aerodynamikę i zespół. Jedyny znak zapytania dotyczy Hondy i jej możliwości walki z Mercedesem przez cały sezon. Merc prawdopodobnie wciąż ma więcej mocy, może stosować większą siłę docisku i będzie miał nieco łatwiejsze życie”.

Wielką szansą dla Verstappena będą dwa pierwsze wyścigi, które zostaną rozegrane na domowym torze Red Bulla w Austrii. Holender wygrał w dwóch ostatnich edycjach zawodów na Red Bull Ring, a sezon 2020 rozpocznie się od dwóch wyścigów na tym torze.

Tymczasem kurs na wygraną Maxa w pierwszym wyścigu sezonu 5 lipca wynosi 3.00, na Lewisa 3.00, a na triumf Valtteriego Bottasa 7.00.

3Formuła 1 Empty Re: Formuła 1 Pon Cze 22, 2020 10:18 am

Ricciardo: W Austrii będzie szaleństwo

Daniel Ricciardo przewiduje nadzwyczajnie ekscytującą inaugurację sezonu Formuły 1. Australijczyk uważa, że wszyscy kierowcy są gotowi na zaciętą walkę.

Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu 2020 Formuły 1 wielki dzień pierwszego Grand Prix zbliża się wielkimi krokami. Do wyścigu o GP Austrii zostało już tylko 14 dni.

Emocje z tym związane udzielają się nie tylko kibicom, ale przede wszystkim kierowcom. Dodatkowo krótszy sezon sprawia, że wiele osób związanych z padokiem, w tym kierowców, przewiduje sporo niespodzianek.

Zdaniem Ricciardo dochodzi jeszcze jeden czynnik, który zadecyduje o losach pierwszego etapu walki o mistrzostwo świata – ego głodnych rywalizacji kierowców.

„Możecie być pewni, że wszyscy będziemy chcieli udowodnić, że pracowaliśmy ciężej od kolegów, albo że po prostu jesteśmy w lepszej formie. Jestem pewien, że ego niektórych kierowców będzie miało ogromny wpływ na rywalizację” – uważa Australijczyk jeżdżący w barwach Renault.

„Może się mylę i wszyscy będą ostrożni, ale wg mnie będzie ekscytująco. Ze względu na nieznaną liczbę wyścigów w sezonie wszyscy będą nastawieni na to, co ma się dziać właśnie teraz”.

Właśnie na taki scenariusz liczy między innymi Max Verstappen, który jest uznawany za najgroźniejszego rywala Lewisa Hamiltona w tegorocznym sezonie.

Holender wygrał dwie ostatnie edycje rywalizacji na Red Bull Ring, to również on przerwał dominację Mercedesa, który wygrał cztery pierwsze edycje zawodów na tym torze.

Tymczasem kurs na triumf Maxa 5 lipca wynosi 3.00, na Hamiltona 3.00, a na Valtteriego Bottasa 7.00.

4Formuła 1 Empty Re: Formuła 1 Sro Cze 24, 2020 10:23 am

Ricciardo: Decyzja nie była łatwa

Daniel Ricciardo tłumaczy swoje odejście z Renault do McLarena pod koniec roku, przyznając, że podjęcie decyzji o przenosinach wymagało długich przemyśleń.

Australijczyk wraz z końcem sezonu 2020 zasili skład McLarena, gdzie zastąpi Carlosa Sainza. Hiszpan z kolei przenosi się do Ferrari.

Do przetasowań doszło po tym, jak w zeszłym miesiącu okazało się, że kontrakt Sebastiana Vettela z włoską Scuderią nie będzie przedłużony.

mMałem dużo czasu na podjęcie decyzji. Ale oczywiście nie była ona łatwa.
   Daniel Ricciardo

Umowa Ricciardo z Renault także dobiegała końca w grudniu. Teraz były kierowca Red Bulla otwiera nowy rozdział w swojej karierze, poświęcająśc się McLarenowi - zespołowi, którego spławił przed dwoma laty.

"Oczywiście te rzeczy wymagają czasu, więc nie wydarzyło się to w ciągu tygodnia lub dwóch tygodni” przyznał Ricciardo podczas występu w The F1 Show.

"Kiedy podpisałem kontrakt z Renault w 2018 roku, rozmawiałem z McLarenem, więc myślę, że utrzymałem jakiś związek z tamtymi facetami.

"Tak więc na początku roku bardzo łatwo było ożywić rozmowę. Miałem wiele przemyśleń i nie był to łatwy proces.

"Ale będąc na farmie [w Australii] z pewnością nie miałem rozproszeń, więc miałem dużo czasu na podjęcie decyzji. Ale oczywiście nie była ona łatwa” zaznaczył.

Nowa stajnia Ricciardo pokonała jego obecny zespół w zeszłorocznych mistrzostwach F1, zajmując czwarte miejsce w tabeli konstruktorów z przewagą ponad 50 punktów.

McLaren przejdzie wkrótce dalszą restrukturyzację zespołu, gdyż ekipa podpisała umowę z Mercedesem ws. dostarczania silników od 2021 roku.

Niemniej jednak opóźniony początek obecnego sezonu oznacza, że forma McLarena i Renault jest wielką niewiadomą.

Tymczasem pierwszy wyścig kampanii 2020 odbędzie się w Austrii w pierwszy weekend lipca.

Kurs na ukończenie GP Austrii na miejscu punktowanym przez Ricciardo wynosi 1.72. Kurs na finisz w pierwszej 'dziesiątce' Sainza wynosi 1.50.

5Formuła 1 Empty Re: Formuła 1 Wto Cze 30, 2020 10:09 am

Ferrari za plecami Merca i Red Bulla - Häkkinen

Mika Häkkinen, były mistrz świata F1, ocenił szanse poszczególnych zespołów na zdobycie mistrzostwa w rozpoczynającym się na dniach sezonie, stawiając Mercedesa i Red Bulla przed Ferrari.

Dwukrotny champion królowej sportów motorowych wyraził swoją opinię nt. rozłożenia sił w stawce Formuły 1 w nadchodzącym sezonie i podzielił się nią z opinią publiczną.

Hakkinen mając na uwadze dotychczasowe testy uważa, że Ferrari nie jest na takim samym poziomie, co Mercedes i Red Bull.

Twierdzi ponadto, że skrócone mistrzostwa będą faworyzować ekipy, które od początku będą dysponować kompletnym pakietem.

"Podczas tegorocznych zimowych testów najlepsze osiągi notował Mercedes i Red Bull - oba zespoły były naprawdę szybkie. Ferrari zapewne do nich dołączy, ale czy będą na tym samym poziomie? Nie sądzę" powiedział Häkkinen.

Słynny Fin odniósł się także do kalendarza F1 na sezon 2020, uznając, że kierowcy nie mają zbyt dużej przestrzeni na pomyłki.

Sugeruje również, że z powodu pandemii zespoły nie będą już pracować w tak przyjaznym środowisku, jak wcześniej.

"Jeśli twój pakiet nie będzie dobry od pierwszego wyścigu, to z pewnością będzie trudniej wrócić do rywalizacji" dodał.

Sezon 2020 oficjalnie ruszy w najbliższy weekend, a pierwszy wyścig odbędzie się w Austrii na torze Red Bull Ring - domowym obiekcie Red Bulla.

Faworytami Grand Pric Austrii będą Max Verstappen i broniący mistrzostwa Lewis Hamilton. Kurs   w 22bet FEZbet   i RABONA na wygranie wyścigu przez Verstappena wynosi 3.00, a zwycięstwo Hamiltona obstawiane jest po 2.75.

Sponsored content

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]