Arena Typów

W grupie siła!!! Podziel się własnymi typami i pomóż innym oskubać bukmachera.

You are not connected. Please login or register

Arena Typów » ARENY SPORTOWE » Tenis » ATP

ATP

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1ATP Empty ATP Nie Cze 21, 2020 9:14 am

Gwiazdy gotowe na drugą część Adria Tour

Novak Djoković oraz Alexander Zverev to największe gwiazdy rozpoczynającego się dzisiaj dwudniowego turnieju Adria Tour w chorwackim Zadarze. Djoko jest zachwycony składem turnieju.

Postaw
Po udanej pierwszej odsłonie turnieju w Belgradzie, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Dominic Thiem, tym razem rywalizacja przenosi się do Zadaru.

Wśród gwiazd, które wracają po tygodniowej przerwie, w składzie turnieju ponownie znalazł się Djoković, Alexander Zverev oraz Grigor Dimitrow, do których dołączyli Andriej Rublow, Borna Corić, Marin Cilić, a także Danilo Petrović i Pedja Krstin.

Cała ósemka w sobotę zagra po dwa mecze, a hitami dnia będą zaplanowane na późny wieczór starcia Djokovicia z Coriciem i Zvereva z Ciliciem. Podobnie jak przed tygodniem zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których awans do finału uzyskają najlepsi zawodnicy.

„To mój pierwszy raz w Zadarze i muszę przyznać, że jest tu pięknie. Gratuluję Danilo Petroviciowi i Pedji Krstinowi, którzy dostali się do turnieju przez rundę kwalifikacyjną. Wszyscy tworzą tutaj fenomenalną grupę zawodników, dzięki której czeka nas wspaniały czas z tenisem” – zapowiadał zawody Djoković na konferencji prasowej.

Pierwsze mecze turniejowe w Zadarze zaplanowano na godzinę 14:00, zawodnicy będą rywalizowali do dwóch wygranych setów, ale sety będą kończyły się po zdobyciu czterech gemów.

Tymczasem kurs na triumf Djokovicia w starciu z Coriciem wynosi 1.25, a na Chorwata 3.75.

2ATP Empty Re: ATP Czw Cze 25, 2020 12:36 pm

US Open 2020 celem Murraya

Andy Murray zapowiedział plan powrotu na korty US Open. Były zwycięzca wielkoszlemowego turnieju zagra w Nowym Jorku po raz drugi od 2016 roku.

Murray podczas turnieju „Battle of the Brits” wrócił we wtorek na kort po ośmiomiesięcznej przerwie. Jego pierwszym rywalem był Liama Broady, którego pokonał w dwóch setach, a drugim Kyle Edmund, który pokonał gwiazdę 7:6, 6:7, 10:5 po ponad 2,5-godzinnej batalii.

Po dwóch dniach meczowych Andy wyraził zadowolenie ze swojej aktualnej dyspozycji i ponownie patrzy w przyszłość z optymizmem.

„Szczerze mówiąc, w ogóle nie martwię o wyniki. Najważniejsze dla mnie jest biodro. Jeśli biodro będzie w dobrym stanie i będę mógł bez przeszkód trenować, mój poziom gry w kolejnych miesiącach stale będzie szedł do góry” – twierdzi Murray.

„Mam nadzieję, że tak będzie. Jeśli zostaną spełnione pewne warunki, znów będę mógł grać na wysokim poziomie. W tej chwili muszę unikać gry w dwóch turniejach z rzędu, a moim celem są Wielkie Szlemy”.

Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych po raz ostatni na tak dużej imprezie pojawił się w styczniu 2019 roku, ale podobnie jak w US Open rok wcześniej, nie był w stanie zagrać na swoim poziomie i odpadł z turnieju tuż po jego starcie.
Jego ostatnie udane występy na tak dużych imprezach to rok 2017, gdy dotarł do półfinału French Open i ćwierćfinału Wimbledonu. W ramach przygotowań tegorocznego US Open ma zagrać w Waszyngtonie.

Tymczasem kurs w 22bet FEZbet   i RABONA   na jego triumf w przyszłorocznym Australian Open wynosi 34.00, na obronę tytułu Novaka Djokovicia 2.10, a na wygraną Rafaela Nadala 6.50

3ATP Empty Re: ATP Nie Cze 28, 2020 10:08 am

Nadal chce odpuścić Wielkiego Szlema

Wujek Rafaela Nadala zdradził obawy drugiego tenisisty świata. Aktualny mistrz US Open i French Open rozważa opuszczenie jednego z tych turniejów w  

Postaw
Bardzo mocno związany z jednym z najlepszych tenisistów świata Toni Nadal krytykuje tenisowe władze za ułożenie tegorocznego kalendarza, szczególnie jeśli chodzi o najważniejsze turnieje.

W ubiegłym sezonie Rafa zwyciężył zarówno w Paryżu, jak i w Nowym Jorku. W obu turniejach ma więc bronić tytułu mistrzowskiego ale ze względu na zaledwie dwa tygodnie przerwy nimi, obawia się kontuzji.

To z kolei może go zmusić do dokonania wyboru. Jeśli do tego dojdzie, decyzja wydaje się prosta, 34-latek może zrezygnować z nowojorskiego turnieju.

„Rozmawiałem z Rafą i ma ogromne wątpliwości co do tego, w którym turnieju powinien zagrać. Kalendarz jest nierealny, szczególnie dla starszych zawodników, którzy nie mogą grać przez tyle tygodni z rzędu” – ostrzega Toni.

„To bardzo nieładnie ze strony ATP. Ta decyzja mocno uderza w Rafę i Novaka Djokovicia. Po tym wszystkim co zrobili dla tenisa, nie potrafię zrozumieć dlaczego potraktowano ich w ten sposób”.

Dla Rafy rywalizacja w obu turniejach to nie tylko kwestia walki o obronę tytułu, ale także ogromnej ilości punktów rankingowych, których utrata może go kosztować przegraną z Djokoviciem na koniec sezonu.

Hiszpan w tym roku ma walczyć o piąty tytuł US Open oraz 13. w French Open.

Tymczasem kurs w 22bet FEZbet   i RABONA   na jego triumf w przyszłorocznym Australian Open wynosi 6.50, na Djokovicia 2.10, a na Rodgera Federera 7.00.

Sponsored content

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]